Blog dla wszystkich milosnikow Toskanii. Jesli chcesz podzielic sie swoimi przezyciami, spostrzezeniami i przygodami z wakacji spedzonych w tym regionie - opisz je wlasnie tutaj. Prosze przesylac teksty i zdjecia na adres: aleksandra.seghi@email.it

środa, 6 marca 2013

Pasja podrozowania

Dzisiejsze opowiesci o Toskanii dostalam od pani Elwiry, ktora jest profesjonalnym pilotem wycieczek. Jezdzi ona po calutkim swiecie, a ostatnio rowniez do Toskanii :) Opowiesci zostaly zapisane w formie wywiadu:

Turysta w Toskanii: Co najchetniej w Toskanii zwiedzaja Polacy?
Elwira Baka: Nasi rodacy najczęściej maja programy standardowe tj: Florencja, Siena, Piza , Lukka, i od niedawna pływamy na Elbę do Portoferraio.

                            Siena

                                                   Piza

                                                                        Florencja

Turysta w Toskanii: Jak daje sobie pani rade z upalami, ktore panuja tutaj w letnich miesiacach?
Elwira Baka:  Jeśli chodzi o upały, to akurat mnie w ogóle nie przeszkadzaja, kocham słońce , bo w Polsce mamy go zdecydowanie za mało.

 W strone Elby

Turysta w Toskanii: Jak wygląda Toskania od strony pilota?
Elwira Baka: To jedno z cudowniejszych miejsc na Ziemi, piękne widoki, cudowna architektura , wspaniała kuchnia, wspaniałe wina które degustujemy z wielka przyjemnością.

Turysta w Toskanii: A Toskanczycy?
Elwira Baka: W Toskani zawsze spotykam się z uprzejmością w hotelach, bo my Polacy jesteśmy przez Włochów bardzo miło przyjmowani.

Montecatini Terme


Turysta w Toskanii: Jakie sa najczestsze pytania turystow?
Elwira Baka: Rodacy pytaja oczywiscie o kulture, zabytki, architekture Toskanii. Moje grupy często zadają tez takie pytania jak : dlaczego chleb jest bez soli, dlaczego śniadania są dość skromne, a kolacje obfite.

Plac Swietego Michala we Florencji

Serdecznie dziekuje pani Elwirze za udostepnienie zdjec oraz za rozmowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz